משמעות שם הוויסקי "אוניקישי" נגזר מהמילים היפניות "אוני" שמשמעותו שד ו"קישי" כלומר אביר. יפן היא ארץ הידועה בנפלאותיה הטכנולוגיות שבבסיסה נטועה עמוק מורשת תרבותית בת מאות שנים, וויסקי אוניקשי מייצג "אביר השד" שחודר עם הקסם המיסטי שלו ולוכד את המסורת העתיקה המיוחדת של יפן בעידן המודרני בלגימה. עבור הרבה חובבי וויסקי בעולם הוויסקי היפני הפך למגדלור של שלמות בעולם ספוג מסתורין.
וויסקי בלנדד יפני אוניקישי מיוצר במזקקת שיקי שוזו שבמחוז היוגו ביתם של הרי מיקוני וקאזגטה, הנהר נומה שידוע במימיו .Yamada Nishiki הצחיחים ומקום הולדתו של אורז הסאקה הטוב ביותר מזקקת שיקי שוזו מנצלת את שנות הניסיון שלה בייצור אלכוהול ובאומנות ערבוב הוויסקי היפני שמיוצר בצורה מאוד דומה לוויסקי שעורה אשר מועכת, מותססת, מזוקקת ואז מיושנת בחביות עץ אלון ולפיניש…. מתיישן לפרק זמן בחביות (MALT) סקוטי, עם לתת עץ אלון מיזונרה יפניות שמוסיפות שכבה נוספת של חריפות ארומטית, עץ קלוי וקוקוס.
וויסקי מרשים, עדין וקל לשתייה יום יומית שבאף מורגשים ריחות ווניל ברמיזות והדרים , גוף בינוני ובפה ניתן לחוש טעמי קרמל, עשן אורז, ווניל ודבש.
הוויסקי היפני אוניקישי מייצג בצורה מושלמת את טעמי הוויסקי היפני שמצפים להם ועל כן הוא מתבלט בפני עצמו ומשתלב בצורה מושלמת לקוקטיילים. 700 מ"ל 43% אלכוהול